List otwarty do środowisk naukowych

28/04/2015 at 23:02

Poniżej zamieszczamy fragment listu otwartego, który został skierowany do środowisk naukowych przez naszego klubowego kolegę Wacława Święcickiego.
Za pośrednictwem J.M. Rektora ośmielam się skierować do środowisk naukowych na uczelniach rolniczych i&nbs;przyrodniczych w Polsce wniosek o podniesienia statusu i rangi pszczelnictwa i pszczelarstwa w systemie nauki, edukacji i transferu wiedzy do praktyki. Problem dotyczy pszczół ale także innych owadów zapylających tak istotnych dla rozwoju gospodarczego, a ponieważ jest podejmowany w Unii Europejskiej, chodzi o najlepsze wykorzystanie środków finansowych w ramach programów „zazieleniania”.
Czytaj cały list

Share Button

Współpraca z ogrodami botanicznymi

28/04/2015 at 22:47

Członek Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza Pan Wacław Święcicki wystąpił do Rady Ogrodów Botanicznych i Aboretów w Polsce z propozycją współpracy. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z przedstawioną propozycją współpracy zawartą w liście.
W niedługim czasie przyszła odpowiedź od Rady Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce odpowiedź o dołaczeniu do akcji „Wielki Dzień Pszczół”. Tu znajdziecie Państwo całą otrzymaną odpowiedź.

Share Button